Poşetin alttan yırtılması veya dikişlerden kopması bir kaç sebepten oluşur..

Başlıca sebepleri ;poşete üretim esnasında  katkı maddesinin fazla katılması (Kalsit)

Poşetin kesim esnasında kontrol edilmemesi bu gibi hatalar poşetin alttan kopması veya dikişlerden yırtılmasına sebep olur.

Almış olduğunuz bir poşetin kokmasının ana sebeplerinden biri poşetin maliyetini düşürmek için hammedenin içine katılan katkı maddesi (Kalsit) katkı maddesinin oranı yüksek tutulmasından dolayı poşetin kokmasına sebebiyet verir.

İlk defa baskılı poşet yaptırmak istiyorsanız öncelikle işletmenize uygun grafik çalışması yapılır, grafik çalışması sizlerin beğenisine sunulur varsa gerekli hatalar düzeltilr çalışma tarafınızca onaylandıktan sonra baskı için klişe yapılır . Klişe yapıldıktan sonra Ürününüz İmalata alınır, çekim baskı kesim esnasından sonra ürününüz hazır olur.

Bio poşetlerin doğada çözünmesi 2 aşamalı olarak gerçekleşiyor:

Birinci aşamada poşetin raf ömrü dolduğunda oksijen plastiğin zincir yapısını bozuyor. 
ikinci aşamada ise biyolojik çözünme olup, besin özelliği kazanan plastik yapı, topraktaki bakteri ve mikroorganizmalar tarafından sindiriliyor. Böylelikle 24 ay gibi kısa bir sürede yüzde 100 çözünerek doğaya dönüyor. Oysa konvansiyonel plastikler yüzlerce yıl çevreyi kirletmeye devam ederler. İşte bu yüzden geleceğimiz için bio poşetler tercih etmeliyiz.

YUKARI ÇIK